Nawigacja
Strona główna

Forum
Galeria zdjęć
Księga Gości
Download
Linki

Chorągiew Koszalińska ZHP 1950-1993:
Przed włączeniem w ZMP
Początki Chorągwi
Duma Chorągwi
Władze Chorągwi Koszalińskiej
Poczet Komendatów Chorągwi
Rozkazy Komendanta Chorągwi
Sztandary, odznaczenia
Harcerski Ośrodek Morski w Kołobrzegu

Chorągiew Środkowopomorska ZHP 1993-1998:
Rozkazy Komendanta Chorągwi
Władze Chorągwi

Chorągiew Zachodnio-Pomorska 1945-1950:
Pierwsze dni Chorągwi Zachodnio-Pomorskiej ZHP
Władze Chorągwi Zachodniopomorskiej ZHP 1945-50

Hufce Chorągwi:
Hufiec ZHP Koszalin
Hufec ZHP Szczecinek
Hufiec ZHP Sławno

Naczelnictwo ZHP:
Wiadomości Urzędowe ZHP

Komisja Historyczna Hufca:
Skład Komisji Historycznej Hufca
Regulamin KHH
Archiwum Hufca
Wydania KHH
Wydania inne

Aktualnie online
Gości online: 1

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 4
Najnowszy użytkownik: Zdzislaw Derdon
hm. Mieczysław Kocent
hm. Mieczysław Kocent

Mieczysław KocentUrodzony 1 stycznia 1940 r. w Piotrkowie Kujawskim (pow. Nieszawa woj. pomorskie; pow. Aleksandrów Kujawski, pow. Radziejów, woj bydgoskie, woj. włocławskie, woj. kujawsko-pomorskie).

Wykształcenie: Szkoła Powszechna im. Jana Kasprowicza w Piotrkowie Kujawskim, Państwowe Liceum Pedagogiczne w Bydgoszczy, Uniwersytyet Warszawski - Wydział Nauk Społecznych; magister nauk politycznych.

Zawód: nauczyciel/politolog; od 1991 r. na emeryturze.

Działalność harcerska/instruktorska:

1947-1953  - zuch w ZHP, członek Organizacji Harcerskiej w Szkole Powszechnej w Piotrkowie Kujawskim
1957-1958 - harcerz starszy, przyboczny/drużyowy 20 BDH im. Ewaryta Estkowskiego w Liceum Pedagogicznym w Bydoszczy
1958-1960 - drużynowy 35 DH im. Bohaterów Monte Cassino przy Szkole Podstawowej nr 1 w Człuchowie, woj. koszalińskie
1959-1960 - instruktor (etatowy) Komendy Hufca ZHP w Człuchowie
1961-1962 - (okres służby wojskowej) drużynowy 42 DH im. Jana Bajana przy GKO w Rosnowie, Hufiec Koszalin
1962-1964 - Komendant Hufca ZHP w Szczecinku
1964-1971 - zastępca komendanta d/s organizacyjnych Koszalińskiej Chorągwi ZHP
1968-1973 - członek Centralnej Komisji Rewizyjnej ZHP
1971-1973 - komendant Koszalińskiej Chorągwi ZHP
1973-1977 - członek Rady Naczelnej ZHP
1973-1993 - członek Prezydium/przewodniczący Chorągwianej Komisji Historycznej w Koszalinie
1974-1981 - przewodniczący Chorągwianej Komisji Rewizyjnej ZHP w Koszalinie
1977-1981 - członek Centralnej Komisji Rewizyjnej ZHP
1981-1991 - przewodniczący Komisji Instruktorskiej Koszalińskiej Chorągwi ZHP
1985-1989 - członek Centralnej Komisji Rewizyjnej ZHP
1991-1992 - przewodniczący Sądu Harcerskiego Chorągwi Koszalińskiej ZHP
1992-1995 - wiceprzewodniczący Sądu Harcerskiego Chorągwi Koszalińskiej/Środkowopomorskiej ZHP
1993-1999 - wiceprzewodniczący Komisji Historycznej Środkowopomorskiej Chorągwi ZHP

PRZYRZECZENIE HARCERSKIE: 1.06.1950 - OH, - 27.04.1957 r. - w ZHP

STOPNIE HARCERSKIE:
- młodzieżowe: młodzik - 27.04.1957 r., wywiadowca - 15.09.1957 r., ćwik - 5.01.1958 r.
- instruktorskie:
pwd. - 20.12.1958 r. - R-z KCh ZHP Koszalin L.9/1958
phm. - 1.01.1960 r. - R-z GKH L.1/1960
hm. - 1.05.1963 r. - R-z KCh ZHP KOszalin L.3/1963
hm. PL - 22.07.1973 r.- R-z GK ZHPL.8/1973

HONOROWY TYTUŁ "SENIORA ZHP" - 9.12.1995 r. - Komendant Chorągwi Środkowopomorskiej ZHP

ODZNACZENIA/WYRÓŻNIENIA:

- Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski - 4.03.1981r.
- Złoty (8.03.1973 r.) i Srebrny (4.10.1968 r.) Krzyże Zasługi
- Medal 40-lecia Polski Ludowej -22.07.1984 r.
- Złoty (10.10.1986 r.), Srebrny (11.03.1977 r.) i Brązowy (10.10.1970 r.). Medale "ZA ZASŁUGI DLA OBRONNOŚCI KRAJU"
- Złoty Krzyż "Za zasługi dla ZHP" (22.07.1980 r.), KRZYŻ ZA ZASŁUGI DLA ZHP" (22.07.1968 r.)
- Złote (6.07.1970 r.) i Srebrne (20.09.1969 r.) Odznaczenia im. J. KRASICKIEGO
- "Zasłużony Działacz K M W" (11.10.1972 r.), Złota Odznaka KMW (15.08.1967 r.)
- Srebrny Medal OPIEKUNA MIEJSC PAMIĘCI NARODOWEJ (14.04.1987 r.)
- ZŁOTA (10.03.1973 r.) i SREBRNA ODZNAKA PTTK (20.11.1968 r.)
- SREBRNA ODZNAKA OHP (23.04.1977 r.)
- HONOROWA ODZNAKA "Za zasługi w rozwoju województwa koszalińskego" - 8.07.1970 r.
- Medal "ZA ZAŁUGI DLA KOSZALINA" (1972 r.)
- Odznaczenie "DZIAŁACZA TURYSTYKI" woj. koszalińskiego (18.05.1970 r.)
- Medal Działacza Turystyki woj. koszalińskiego (8.12.1973 r.)
- Medal Aleksandra Kamińskiego (1993 r. - PRZEWODNICZĄCY I NACZELNIK ZHP)
- Honorowe Odznaki Chorągwi Koszalińskiej ZHP "Za aktywną pracę wśród dzieci i młodzieży" za V, XXV i XXX lat działalności instruktorskiej.



Ostatnia aktualizacja tego działu: 4.04.2010 r.
Losowa Fotka
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

made by Pieta © 2005 - 2017

Powered by