Nawigacja
Strona główna

Forum
Galeria zdjęć
Księga Gości
Download
Linki

Chorągiew Koszalińska ZHP 1950-1993:
Przed włączeniem w ZMP
Początki Chorągwi
Duma Chorągwi
Władze Chorągwi Koszalińskiej
Poczet Komendatów Chorągwi
Rozkazy Komendanta Chorągwi
Sztandary, odznaczenia
Harcerski Ośrodek Morski w Kołobrzegu

Chorągiew Środkowopomorska ZHP 1993-1998:
Rozkazy Komendanta Chorągwi
Władze Chorągwi

Chorągiew Zachodnio-Pomorska 1945-1950:
Pierwsze dni Chorągwi Zachodnio-Pomorskiej ZHP
Władze Chorągwi Zachodniopomorskiej ZHP 1945-50

Hufce Chorągwi:
Hufiec ZHP Koszalin
Hufec ZHP Szczecinek
Hufiec ZHP Sławno

Naczelnictwo ZHP:
Wiadomości Urzędowe ZHP

Komisja Historyczna Hufca:
Skład Komisji Historycznej Hufca
Regulamin KHH
Archiwum Hufca
Wydania KHH
Wydania inne

Aktualnie online
Gości online: 3

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 5
Najnowszy użytkownik: Kryniu
hm. Zygmunt Asanowicz
hm. Zygmunt Asanowicz

Zygmunt AsanowiczHm PL  Zygmunt Asanowicz. Druh Zygmunt był nie tylko dobrym duchem koszalińskiego harcerstwa, ale i wszystkich, z którymi się zetknął. Dotyczy to rodziny, dla której był wspaniałym mężem i ojcem, przyjaciół oraz znajomych, mogących zawsze liczyć na jego wsparcie i lojalność.
Swoją przygodę z harcerstwem rozpoczął już w dziecięcych latach, najpierw w szkole podstawowej, a potem w Liceum im. Kazimierza Wielkiego w Wałczu. Ukończył Szkołę Oficerską Wojska Polskiego w Jeleniej Górze Z mundurem związał także swoje późniejsze losy. Osiadł w Koszalinie na stałe i związał się z harcerstwem. Pełnił wiele ważnych funkcji w tym Kierownika Wydziału Starszoharcerskiego, Kierownika Wydziału HSPS Komendy Chorągwi. W latach 1984 - 1990 był Komendantem Koszalińskiej Chorągwi ZHP. Od początku brał także czynny udział w Akcji Bieszczady 40 gdzie pełnił funkcję Komendanta Stanicy koszalińskiej. Był komendantem rajdów i zlotów organizowanych na terenie koszalińskiej chorągwi ZHP. Przez wiele lat był organizatorem Manewrów Techniczno-Obronnych na poziomie województwa koszalińskiego – manewrów które były sprawdzianem wiedzy i umiejętności harcerskich drużyn specjalnościowych.  Praca z młodzieżą była jego żywiołem. Wychował wiele pokoleń harcerzy i instruktorów ZHP. Tytan pracy, wiele wymagał od innych, ale jeszcze więcej od siebie. Docenili to instruktorzy nagradzając druha Zygmunta Złotym Krzyżem Zasługi dla ZHP, Za zasługi dla województwa koszalińskiego, odznaczeniami resortowymi MON i MSW , odznaką honorową OHP oraz innymi odznaczeniami państwowymi i organizacyjnymi.. Dh Zygmunt był przy tym niezwykle skromnym, pogodnym i tak zwyczajnie po ludzku dobrym człowiekiem.
Ostatnie lata to praca w Zakładzie Energa S.A. w Koszalinie, w którą włożył równie wiele serca, jak w całe swoje życie zawodowe. Godził ją z rosnącymi problemami w życiu prywatnym. Jednak nie zmieniła się pogoda ducha druha Asanowicza, dzięki której gromadził wokół siebie wciąż nowych ludzi.

Miał jeszcze wiele planów. Niestety w niedzielę usłyszał wezwanie na swój ostatni apel… 5.10.2008 roku odszedł na wieczną wartę
Czuwaj !

> Małgorzata Asanowicz , Marek Płaza HmOstatnia aktualizacja tego działu: 9.08.2010
Losowa Fotka
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

made by Pieta © 2005 - 2019

Powered by