Nawigacja
Strona główna

Forum
Galeria zdjęć
Księga Gości
Download
Linki

Chorągiew Koszalińska ZHP 1950-1993:
Przed włączeniem w ZMP
Początki Chorągwi
Duma Chorągwi
Władze Chorągwi Koszalińskiej
Poczet Komendatów Chorągwi
Rozkazy Komendanta Chorągwi
Sztandary, odznaczenia
Harcerski Ośrodek Morski w Kołobrzegu

Chorągiew Środkowopomorska ZHP 1993-1998:
Rozkazy Komendanta Chorągwi
Władze Chorągwi

Chorągiew Zachodnio-Pomorska 1945-1950:
Pierwsze dni Chorągwi Zachodnio-Pomorskiej ZHP
Władze Chorągwi Zachodniopomorskiej ZHP 1945-50

Hufce Chorągwi:
Hufiec ZHP Koszalin
Hufec ZHP Szczecinek
Hufiec ZHP Sławno

Naczelnictwo ZHP:
Wiadomości Urzędowe ZHP

Komisja Historyczna Hufca:
Skład Komisji Historycznej Hufca
Regulamin KHH
Archiwum Hufca
Wydania KHH
Wydania inne

Aktualnie online
Gości online: 1

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 4
Najnowszy użytkownik: Zdzislaw Derdon
hm. Marek Płaza
hm. Marek Płaza

Marek Płaza

Urodzony 20.05.1955 roku w Koszalinie
imiona rodziców: Eugeniusz, Krystyna
zamieszkały: 76-039 BIESIEKIERZ
NOWE BIELICE 55 S
od 15.08.2005 r.

zawód wykonywany: funkcjonariusz Policji

Emeryt od 1.10.2005 r.

Własna Firma Edukacyjna od 10.10.2005 r.

Obecnie pełnione funkcje społeczne:

Członek zespołu interdyscyplinarnego przy Prezydencie Koszalina ds. przeciwdziałania przemocy w rodzinie i powiatowego przy Staroście powiatu Koszalin.

Autor programu profilaktycznego „Narkotykom Stop” skierowanego do nauczycieli, rodziców oraz dzieci i młodzieży Koszalina.

Współpracownik Towarzystwa Przyjaciół Dziecka, Towarzystwa Zapobiegania Narkomanii, Stowarzyszenia Profilaktyki i Terapii „ Młodzi – Młodym” w Koszalinie w zakresie profilaktyki i przeciwdziałania przestępczości wśród nieletnich

 

Instruktor Związku Harcerstwa Polskiego od 21.12.1971, w stopniu harcmistrza pełnione funkcje w ZHP:

- członek Rady Naczelnej ZHP 6.12.1997 do 7.12.2002 r.

- delegat KCh Koszalin i KCH Środkowopomorskiej na trzy

- Zjazdy ZHP

· - XXIX Zjazd ZHP Warszawa 1993

· - XXX Nadzwyczajny Zjazd ZHP Poznań 1995 r.

· - XXXI Zjazd ZHP Zegrze 1997 r

- przewodniczący Chorągwianej Komisji Rewizyjnej w Koszalinie od 23.05.1991 do 3.04.1993

- zastępca przewodniczącego ChKR 4.12.1983 do 23.05.1991 r.

- zastępca przewodniczącego ChKR w Słupsku od 3.04.1993 do 27.10.1993 r.

- członek Komendy Chorągwi Środkowopomorskiej w Słupsku od.27.10.1993 r. do 31.12.1998 r.

- zastępca Komendanta Hufca ZHP Koszalin ds. programowych dwukrotnie:

· 27.11.1980 do 24.09.1985r.

· 20.10.1993 do 10.11.1999 r.

- Komendant Kręgu Instruktorskiego przy WUSW w Koszalinie

- Komendant II Szczepu Harcerskiego przy Technikum Elektronicznym w Koszalinie

- drużynowy drużyny starszoharcerskiej przy II Szczepie

- przyboczny drużyny harcerskiej

 

samodzielnie prowadził:

- obozy harcerskie i zimowiska od 1978 roku

- obozy i zimowiska szkoleniowe dla kadry instruktorskiej KCh Koszalin od 1982 r.

- obozy zagraniczne od 1989 roku

· Anglia

· Czechy

· Francja

· Niemcy

· Ukraina

- Komendant rajdów i zlotów na terenie KCh Koszalin

 

Autor zadań programowych, akcji w tym ogólnopolskiej „Harcerze przeciw narkomanii” - autor sprawności harcerskiej. (autor znaku Dh Anna Styrska )

Założyciel i Komendant Hufcowej Akademii Kształcenia przy KH ZHP Koszalin - od grudnia 1993 r. do stycznia 2000 r. (pierwszy w ZHP kurs ratowników przedmedycznych w oparciu o program „ Pierwsza pomoc 91” organizowany wspólnie z JRG nr 2 Koszalin) (autor plakietki HAK Dh Anna Styrska)

 

Zuch od 4.03.1964 r. - SP Nr 1 Koszalin

Harcerz od 4.03.1966 r - drużynowy - Dh Hm Maria Śliwińska –Ulicka

Instruktor od 21.12.1971 r.- opiekun próby - Dh Hm Bogdan Grochowski

Hm PL od 22.07.1985 r - najmłodszy w Polsce

 

Członek Rady Konsultacyjnej przy Wojewodzie Koszalińskim 1995 /1996

Od 1996 roku organizator i Szef Sztabu WOŚP w Koszalinie do 2007 r.

Wyróżniony:

- listem pochwalnym Przewodniczącego ZHP 25.11.1993

- listem pochwalnym Wojewody Koszalińskiego 26.09.1996

- nagrodą Komendanta Chorągwi 18.11.1996

- listem pochwalnym Komendanta Głównego Policji 2001 r.

- nagrodą Komendanta Głównego Policji w 2002 r.

 

 

Posiadane Odznaczenia:

* Krzyż Za Zasługi dla ZHP 26.081986

* Złoty Krzyż Za Zasługi dla ZHP 22.04.1993

* Brązowa Odznaka Za Zasługi dla OHP 26.09.1986

* Srebrny Medal Za Zasługi dla Pożarnictwa 15.02.1988

* Brązowa Odznaka „W Służbie Narodu” 22.08.1989

*Honorowa Odznaka ZHP „Za aktywną pracę

Wśród dzieci i młodzieży „ 20 lat służby

instruktorskiej w ZHP

* Honorowa Złota odznaka „ Za zasługi dla Oświaty” 14.10.1997

* Odznaka „Za zasługi dla województwa koszalińskiego” 11.11.1998

* Brązowy Krzyż Zasługi 24.07.2000

*Honorowa Złota Odznaka TPD „ Przyjaciel Dziecka” 12.03.2002

* Medal dr. Jordana 15.10.2002

* Medal „Za zasługi dla Koszalina” 27.04.2006

* Medal X i XV lat WOŚP

* Złota Odznaka Skautów w Francuskich E.E de France 23.07. 1999 r

* Honorowa Odznaka Organizacji Skautek Francuskich

Guides de France 18.08. 1994 r.

* Brązowa, Srebrna i Złota Odznaka Kadry Kształcącej

Związku Harcerstwa Polskiego




Ostatnia aktualizacja tego działu: 20.05.2010 r.
Losowa Fotka
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

made by Pieta © 2005 - 2017

Powered by